Mezinárodní konference v Olomouci.

29. 5. 2013

img_7208.jpg

Ve dnech 24. a 25. 4. 2013 se v Olomouci uskutečnila konference s názvem                        " Právní předpoklady pro výkon povolání ve zdravotnických službách", na které byli přítomni odboráři - zaměstnanci ze záchranných služeb z České Republiky, Velké Británie a Slovenska. Dále zde byli přítomni zástupci Ministerstva zdravotnictví ČR, předseda Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR, náměstek hejtmana Olomouckého kraje, ředitel Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje a představitelé vedení Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, kteří konferenci připravili.

Měli jsme možnost se seznámit se situací v jednotlivých zemích, způsobem zajištění přednemocniční neodkladné péče, problémy se kterými se zaměstnanci potýkají a také se způsobem odborové práce. Byli jsme překvapeni, že se mnohdy potýkáme se stejnými problémy. Samozřejmě jsou oblasti, ve kterých zaostáváme, zvláště ve financování a odměňování, ale v jiných oblastech se nemáme za co stydět. Určitě je dobré se takto setkávat a vyměňovat si zkušenosti, neboť se můžeme poučit z úspěchů i chyb ostatních a také dochází k posílení našeho zdravého sebevědomí.

Naše odborová organizace se také podílela na zajištění hladkého průběhu celé akce. Záleželo nám na tom, aby se delegáti v Olomouci cítili dobře. Připravili jsme společenský večer, kterým nás provedl DJ Godzilla, kterého již znáte z výroční konference v Hanušovicích. Pro anglické přátele jsme pak zajistili exkurzi  na záchranné službě a urgentním příjmu FN Olomouc. Byli si také prohlédnout historické památky v centru Olomouce v doprovodu průvodce.

Jsem rád, že se angličanům v Olomouci líbilo, což potvrdil Dave tím, že se chystá přijet                  do Olomouce znovu i s celou rodinou.

Děkuji všem kolegům, kteří mi pomáhali s organizací a řediteli Zdravotnické záchranné služby O.K. a vrchní sestře urgentního příjmu FN Olomouc za umožnění exkurze. Jan Zatloukal.

Další informace naleznete v bulletinu 5-6/2013.

Náhledy fotografií ze složky Mezinárodní konference.

Portrét

MO OSZSP ČR ZZS OK