Jdi na obsah Jdi na menu
 

Návrh nové kolektivní smlouvy

1. 10. 2017

Dne 27. 9. 2017 jsme podali návrh nové kolektivní smlouvy. Odbory v něm požadují pouze tři změny, v textu zvýrazněny červeně. Jedná se především o navýšení příplatků, které zohledňuje navýšení směnnosti sester u lůžka. Dále nepřestáváme usilovat o vyšší hodnotu stravenek pro zaměstnance ve dvanáctihodinových směnách.

Asi jste slyšeli informace o špatné finanční situaci záchranné služby, o dluhu, který budeme vracet kraji. O nutnosti úspor a přísnějšího řízení, aby nedocházelo k plýtvání prostředky. I když nedokážu kvalifikovaně posoudit finanční situaci záchranné služby, mohu porovnat financování záchranné služby s ostatními záchrankami. Ze statistik vyplývá, že máme jeden z nejnižších příspěvků od zřizovatele. Co je důležité si uvědomit, že nikdo z řadových zaměstnanců není viníkem špatné hospodářské situace. Je to důsledek špatného systému, kterým trpí všechny krajské záchranky. I přes špatnou ekonomickou situaci neztrácíme právo na navýšení platů a příplatků stejně jako sestry v lůžkových zařízeních.

Na základě výběrového řízení byl ředitelem ZZS OK jmenován MUDr. Jan Weinberg, MBA. Jak jsem pochopil, výměna ředitele má vést k obnovení starých "osvědčených" pořádků. Vím, že není v lehké situaci, přesto se nedá očekávat, že budeme mít vždy stejné názory a nebudeme mu ještě více komplikovat život, třeba nyní při kolektivním jednání.

Ať se nám současný vývoj na záchrance líbí nebo ne, jedná se o důsledek krajských voleb. Po uzavření koaliční smlouvy jsme byli svědky vytrvalé snahy o odvolání ředitele Petra Hubáčka. Nejsem jeho obhájcem, pokud došlo k pochybení, jistě bude hnán k odpovědnosti. Na druhou stranu si nemyslím, že by za jeho vedení bylo vše špatné.

Blíží se další volby, tentokrát parlamentní, dobře zvažte koho budete volit, aby jste nebyli překvapeni z dalšího vývoje vaší záchranné služby. H.Z.

 
 

 

Portrét


Kontakt

MO OSZSP ČR ZZS OK

Aksamitova 8
Olomouc
772 00

+420 737 932 999

odboryzzsok@seznam.czArchiv

Kalendář
<< červen >>
<< 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30